Okulary i makijaż

 

 

 

BRWI I RZĘSY – MAKIJAŻ I PIELĘGNACJA

Złotą zasadą makijażu przy okularach jest podkreślanie brwi, które odpowiadają za mimikę i są widoczne ponad okularami. Aby nadać im odpowiedni kształt, warto odwiedzić kosmetyczkę. Brwi powinny być wyregulowane, bez żadnych braków i prześwitów. Zbyt cienkie i niewidoczne giną ponad oprawkami, wydają się cieńsze niż w rzeczywistości.

PRZEDE WSZYSTKIM PIELĘGNACJA

Dobrze wykonany makijaż oczu uwydatnia ich zalety i ukrywa niedoskonałości. Trzeba jednak pamiętać, że nic tak nie podkreśli urody spojrzenia, jak zdrowe, zadbane brwi i rzęsy. Pierwszym krokiem w makijażu powinna być zatem pielęgnacja, czyli dobranie odpowiedniej odżywki do brwi i rzęs, najlepiej niezawierającej konserwantów. Przy pielęgnacji rzęs i brwi najlepsze efekty przynoszą: systematyczne działanie i cierpliwość.

NATURALNE METODY PIELĘGNACJI

Naturalne metody pielęgnacji mogą okazać się najlepsze, a przede wszystkim najbezpieczniejsze. Wykonanie odżywki jest bardzo proste. Potrzebne są następujące składniki: 1 łyżeczka oleju kokosowego, 15 kropli oleju rycynowego, 5 kropli oleju jojoba, 5 kropli oleju ze słodkich migdałów. Wszystkie oleje mieszamy ze sobą w równych proporcjach w łaźni wodnej, a następnie przelewamy do czystego pojemniczka. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich standardów higieny! Odżywkę przechowuje się w lodówce. Dzięki obecności oleju kokosowego ma ona trwałą konsystencję.

Odżywkę należy rozprowadzać palcami — pod wpływem ich ciepła topi się i dzięki temu jest łatwa w stosowaniu. Odżywkę aplikujemy, wcierając ją od nasady rzęs po końce i pamiętamy także o brwiach. Data ważności produktu to najwcześniejsza data ważności półproduktu, który został użyty do jej produkcji. Dzięki zawartości wymienionych składników włoski staną się lśniące, sprężyste i przestaną wypadać. Odżywka ma szerokie zastosowanie: można używać jej także do wcierania w płytki paznokci i skórki, a także jako serum regenerujące końce włosów.

KOSMETYKI DO PODKREŚLANIA BRWI

Okulary i makijaż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kredki dwustronne — z jednej strony kredka, a z drugiej szczoteczka. Subtelnie barwią skórę i włoski. Wosk w kredce utrwala włoski, a szczoteczką usuwamy nadmiar produktu i nadajemy brwiom odpowiedni kształt.

Brwi podkreślić można również cieniami o różnym nasyceniu, a więc można dobrać idealny kolor pasujący do typu urody. Cień nakłada się na brwi skośnym pędzelkiem.

Żel — przezroczysty lub lekko zabarwiony — bardzo delikatnie podkreśla brwi, utrwalając kształt włosków. Działa podobnie jak żel do stylizacji włosów. Często łączy się go z kolorem (cieniem lub kredką).

Kolor brwi powinien pasować do barwy włosów i typu (ciepły lub zimny) urody.

O czym powinny pamiętać kobiety noszące okulary, dobierając kosmetyki i wykonując makijaż

Przede wszystkim należy pamiętać, że okulary plusowe powiększają optycznie oczy, zaś okulary minusowe — zmniejszają. Zatem okulary plusowe sprawiają również, że bardziej zauważalne są wszystkie niedociągnięcia w makijażu, na przykład posklejane rzęsy czy grudki tuszu; makijaż rzęs należy w tym przypadku wykonać niezwykle dokładnie. W okularach plusowych bardziej widoczne będą też zmarszczki, obrzęki czy cienie pod oczami.

Okulary minusowe zmniejszają optycznie oczy         Okulary plusowe powiększają optycznie oczy

 

Niezależnie jednak od rodzaju noszonych okularów zawsze warto delikatnie podkręcić rzęsy zalotką. Zabieg ten zapewni nie tylko piękny wygląd rzęsom, ale też — przy długich rzęsach — ochroni okulary przed zabrudzeniami. Warto dobierać takie kosmetyki, które nie będą się w ciągu dnia osypywały, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać w czystości okulary.

Zalotka                                               Puder sypki                                         Okulary i puder sypki

 

 

OKULARY PLUSOWE OPTYCZNIE POWIĘKSZAJĄ OCZY

Makijaż pod OKULARY PLUSOWE: 1 bardzo dokładny makijaż rzęs 2 cienie ciemne 3 korektor (matowy) tuszujący obrzęki i cienie pod oczami 4 niewskazane są cienie perłowe lub opalizujące

Przed makijażem                                                             Po makijażu

 

Makijaż pod okulary plusowe

 

OKULARY MINUSOWE OPTYCZNIE ZMNIEJSZAJĄ OCZY

Makijaż pod OKULARY MINUSOWE
1 jasny korektor pod oczy 2 jasne, rozświetlające cienie do powiek na powiece górnej i dolnej (nie należy jednak stosować cieni w odcieniach beżu) 3 można używać perłowych i opalizujących cieni (nie należy wówczas rysować kresek na powiekach) 4 najciemniejsze cienie w zewnętrznych kącikach oczu (jeżeli nie występuje zez rozbieżny) 5 rozświetlacz 6 kreska na górnej powiece

Przed makijażem                                                            Po makijażu

 

Makijaż pod okulary minusowe                               Makijaż pod okulary minusowe

MAKIJAŻ DLA OSÓB ZEZUJĄCYCH

Odpowiednio wykonany makijaż może zmniejszyć widoczność zeza.
1. Jeżeli osoba zezuje rozbieżnie, należy na wewnętrzną część powieki zaaplikować cień ciemniejszy.
2. Jeśli zez jest zbieżny, wówczas cienie ciemniejsze stosujemy na zewnętrzną część powieki.

BEZPIECZEŃSTWO W MAKIJAŻU ZWYKŁYM I PERMANENTNYM

Przy wykonywaniu makijażu bezwzględnie należy przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa.
Makijaż nie powinien ingerować w struktury anatomiczne powiek i oczu, aby uniknąć ich uszkodzenia.

NIE NALEŻY MALOWAĆ wewnętrznego i zewnętrznego brzegu powieki oraz przestrzeni między nimi.Kreska na powiece zawsze musi być wykonana poniżej brzegu rzęsowego.

bezpieczny-makijaz-1

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY

to rodzaj trwałego makijażu wykonywanego przez linergistkę polegający na wprowadzaniu pod skórę barwnika (pigmentu) przy pomocy urządzenia zakończonego cienką, jednorazową igłą. Głównym celem makijażu permanentnego, który utrzymuje się na skórze od 3 do 5 lat (w zależności od typu skóry), jest przede wszystkim:

1. Podkreślenie konturu oczu. 2. Skorygowanie kształtu i wielkości łuku brwiowego. 3. Korygowanie asymetrii ust, brwi, powiek. 4. Tuszowanie blizn, przebarwień. 5. Podkreślanie granicy ust, optyczne ich powiększenie. 6. Rekonstrukcja brwi po chemioterapii.